HOGYAN DOLGOZOM?
Ismerje meg a munkafolyamatot!
Az általam kitalált és menedzselt juttatási rendszerrel a munkatársi állomány fluktuációja felére esik vissza.
Négy
egyszerű lépésben
ELSŐ LÉPÉS
Feltérképezés
JUTTATÁSI RENDSZER, FLUKTUÁCIÓ
Feltérképezzük cége „szokásrendszerét”, azaz figyelembe vesszük, ha volt már valaha juttatási rendszere, és azt is, ha még soha nem alkalmazott ilyet. Erre elsősorban a munkavállalói miatt van szükség.
Igényed szerint kiszámoljuk, hogy mekkora fluktuációs költsége van Önnek, azaz a ki-, és belépő munkatársakkal való foglalkozás mekkora veszteséget termel a vállalkozás számára.
Ezen költség és a kívánt cél ismeretében kialakul az a keretösszeg, amin belül érdemes mozognunk, és az, amit a legjobb munkatársainak szeretne adni.
Kialakítjuk a vállalat számára érdekes palettát, amiből munkatársai szabadon választhatnak.
MÁSODIK LÉPÉS
Beszélgetések
4 ÉS 6 SZEM KÖZÖTT
A költségkeret és a paletta meghatározása után négyszemközti (akár a munkatárs hozzátartozójával együtt hatszemközti) beszélgetéseket folytatunk. Ez rendkívül fontos lépés, hiszen a célunk az, hogy a kolléga a fontosság és megelégedettség érzésével álljon fel az információcsere után. Szabad akaratából választani tudjon a lehetőségek közül.
HARMADIK LÉPÉS
Adminisztráció kialakítása
FELADATOK, TEENDŐK
Elkészítjük a teljes adminisztrációt, és a program teljes időtartama alatt el is látjuk az ezzel járó feladatokat.
NEGYEDIK LÉPÉS
Elköteleződés fenntartása
ISMÉTLŐ BESZÉLGETÉSEK
Hogy ne csak kampányszerűen, rövid ideig tartson a kollégák motivációja, évenként ismétlő beszélgetésekkel tartjuk fent az elköteleződésüket. Segítségükre vagyunk kérdés esetén, mellettük állunk a kárbejelentéseknél, megmutatjuk a befektetési számlájuk gyarapodását…egyszóval minden munkatárs kap egy számára kijelölt kapcsolttartót, akitől kérdezni tud.